Grodno przebija 100 mln zł miesięcznej sprzedaży! Sierpień najlepszym miesiącem w historii firmy

Zgodnie z najnowszymi szacunkami, przychody Grupy Grodno w sierpniu wyniosły 100,2 mln zł i były wyższe o 85% rdr. Od początku roku obrotowego sprzedaż przekroczyła 437,9 mln zł, co oznacza wzrost o 65% rdr. „Rośniemy w niespotykanym wcześniej tempie, a perspektywy na ten rok są doskonałe” – twierdzi Prezes Andrzej Jurczak


- W sierpniu po raz pierwszy przekroczylismy 100 mln zł miesięcznej sprzedaży i zdecydowanie był to najlepszy miesiąc w naszej historii. Nie jest to niespodzianka, ponieważ w ostatnim czasie każdy miesiąc to dla nas kolejne rekordy. Związane jest to przede wszystkim z dynamicznym rozwojem rynku energooszczędnych rozwiązań, na którym zbudowaliśmy bardzo silną pozycję. Dodatkowo trwa gwałtowne ożywienie i wzrost cen na rynku budowlanym, wpływające na wzrosty sprzedaży w obszarze dystrybucyjnym. Rośniemy w każdym segmencie działalności - stwierdził Andrzej Jurczak, Prezes Zarządu Grodno S.A.


Zarząd oczekuje kontynuacji wysokiej dynamiki wzrostu w przyszłych miesiącach. Jak podkreśla, bieżący rok obrotowy może być rekordowym w historii firmy.


- Analizując sytuację w branży, oczekujemy że rynkowe ożywienie utrzyma się w najbliższych kwartałach i będzie miało duży wpływ na sprzedaż i wyniki Grupy. Rośniemy w niespotykanym wcześniej tempie, a perspektywy na ten rok są doskonałe. Konsekwentnie trzymamy się naszej strategii i jeśli chodzi o perspektywę całego roku, wszystko wskazuje na to, że idziemy po kolejny rekord – dodał Prezes Andrzej Jurczak.

 

DM BOŚ: „kupuj” akcje Grodno


Perspektywy rozwoju Grupy znajdują odzwierciedlenie w ocenach analityków. 30 sierpnia Dom Maklerski BOŚ rozpoczął wydawanie rekomendacji dla Grodno S.A., wyceniając Spółkę na 20,6 zł za akcję w horyzoncie dwunastu miesięcy. Oznacza to blisko 30% potencjał wzrostu wobec poziomu 15,86 zł na zamknięciu wtorkowej sesji.


- Oczekujemy, że motorem wzrostu wartości sprzedaży spółki będzie OZE. Rosły będą także segmenty elektrotechniki, grzejnictwa czy oświetlenia. Prognozujemy, iż rok obrotowy 2021/2022 będzie charakteryzował się znacznym wzrostem przychodów i zysków w ujęciu rok do roku – czytamy w raporcie DM BOŚ.


Pełny raport autorstwa Macieja Wiewiórskiego z DM BOŚ, wraz z wymaganymi zastrzeżeniami prawnymi, dostępny jest pod tym adresem.