Grodno przejęło kolejną hurtownię elektrotechniczną

Zarząd poinformował o zakupie aktywów przedsiębiorstwa handlowego – hurtowni materiałów elektrotechnicznych, zlokalizowanej w Ożarowie Mazowieckim. Szacowane roczne przychody podmiotu to ok. 10 mln zł


Transakcja stanowi istotny element realizacji celu strategicznego Grupy Grodno skupionego na rozwoju sieci sprzedaży i nowoczesnych kanałów dystrybucji.


- Rozwijając sieć dystrybucji, działamy na dwóch płaszczyznach. Z jednej strony mocno inwestujemy w e-commerce, czego przejawem jest choćby niedawne przejecie sklepu oświetleniowego iluve.com. Z drugiej strony, pozostajemy otwarci na przejęcia hurtowni stacjonarnych i po trzydziestu latach takiej praktyki po prostu wiemy, jak to robić najefektywniej. Sprawne połączenie i synergia obu kanałów obecnie świetnie sprawdza się w Grupie. Wiemy, że taki model najlepiej odpowiada naszym klientom i stanowi klucz do dalszego szybkiego rozwoju firmy – stwierdził Andrzej Jurczak, Prezes Grodno S.A.


Grupa Grodno posiada obecnie 94 oddziały, czyli jedną z największych sieci dystrybucji materiałów elektrotechnicznych w Polsce. Od początku swojej działalności realizuje strategię rozwoju przez przejęcia dobrze prosperujących podmiotów z branży, zarówno pojedynczych hurtowni, jak i większych firm sieciowych. Istotnym elementem strategii Grupy na lata 2020-2024 jest także intensywna rozbudowa internetowych kanałów dystrybucji, obejmująca m. in. rozwój platform B2B i B2C oraz bezobsługowego procesu zakupów i stref click&collect.


- Chcemy maksymalnie ułatwić klientom proces zakupowy i zwiększać w ten sposób naszą konkurencyjność. Dążymy do tego, by klient po złożeniu zamówienia mógł odebrać towar w ciągu godziny w każdym z naszych punktów sprzedaży, również poza godzinami otwarcia danego oddziału – dodał Prezes Andrzej Jurczak.