PODSTAWOWE INFORMACJE

Grupa Grodno jest dostawcą kompleksowych i unikalnych rozwiązań budynkowych, a także czołowym dystrybutorem artykułów elektrotechnicznych i oświetleniowych działającym na polskim rynku. Aktywnie rozwija segment odnawialnych źródeł energii m. in. pod kątem instalacji fotowoltaicznych, pomp ciepła i stacji ładowania pojazdów. Głównym celem działalności Grupy jest zapewnienie inwestorowi i instalatorowi kompleksowych i efektywnych energetycznie rozwiązań w zakresie każdego rodzaju instalacji do każdego typu obiektu budowlanego.


Grupa świadczy usługi w zakresie audytów oraz projektów oświetleniowych i elektrycznych, wykonywania oraz modernizacji instalacji elektrycznych i energetycznych, programowania automatyki budynkowej, jest też dostawcą złożonych rozwiązań dla przemysłu.


Działalność Grupy Grodno obejmuje sześć segmentów:

 

  • dystrybucja materiałów elektroinstalacyjnych,
  • odnawialne źródła energii (PV, HVAC, HEPAC),
  • oświetlenie,
  • automatyka budynkowa,
  • rozwiązania dla przemysłu,
  • kable i przewody.

 

Grodno S.A. jest jednostką dominującą w Grupie Kapitałowej, która obejmuje również Spółki zależne INEGRO, BaRGo i Magma.

 

Działalność dystrybucyjna Grupy odbywa się poprzez jedną z największych sieci dystrybucji materiałów elektrotechnicznych w Polsce, na którą składa się 100 Oddziałów (w tym 79 Grodno S.A.,  8 spółki zależnej BaRGo i 13 franczyzowych) zlokalizowanych na terenie całego kraju. Oddziały zaopatrywane są przez nowoczesne centrum magazynowe zlokalizowane w Małopolu (woj. mazowieckie). W ofercie znajdują się towary wszystkich znaczących dostawców krajowych i zagranicznych oraz produkty marki własnej.