Grodno w giełdowym programie pokrycia analitycznego

1 lipca ruszyła trzecia edycja Programu Wsparcia Pokrycia Analitycznego, w którym udział weźmie Grodno S.A. Za regularną publikację raportów analitycznych o Spółce odpowiedzialny będzie Dom Maklerski BOŚ.


Celem programu organizowanego przez GPW we współpracy z wiodącymi firmami inwestycyjnymi jest zwiększenie dostępności profesjonalnych analiz na temat wybranych spółek z warszawskiego parkietu. W najnowszej edycji programu, przewidzianej na lata 2021-23, weźmie udział 65 spółek, w tym po raz pierwszy – Grodno S.A.


- Zakwalifikowanie Grodna do programu to bardzo dobra wiadomość świadcząca o rosnącym zainteresowaniu uczestników rynku kapitałowego naszą działalnością. Wierzę, że profesjonalne pokrycie analityczne nie tylko pomoże lepiej poznać Grodno, ale i przyciągnie do nas nowych inwestorów oraz korzystnie przełoży się na ocenę naszego biznesu i perspektyw – stwierdził Andrzej Jurczak, Prezes Grodno S.A.


W ramach programu firmy inwestycyjne odpowiedzialne będą za przygotowanie regularnych raportów na temat poszczególnych spółek, w tym raportu inicjującego oraz raportów aktualizujących. Raporty będą dostępne na stronie GPW, na stronach domów maklerskich, a także dystrybuowane przez agencje prasowe i media branżowe.