Grodno zwiększa dostępność pomp ciepła, przygotowując się na aktywny sprzedażowo sezon

Na mocy umowy zawartej z firmą Klima-Therm Sp. z o.o., Grodno zostało wyłącznym dystrybutorem pomp ciepła marki AURATSU.


Oferta pomp ciepła AURATSU skierowana jest dla gospodarstw domowych, a także do klientów biznesowych, w tym wykonawców instalacji, stanowiących główną grupę odbiorców Grupy Grodno.


- Obecnie elektryfikacja dynamicznie przenosi się w obszar grzejnictwa, który bardzo szybko się rozwija. Popyt na pompy ciepła jest ogromny, w całej Europie występują problemy z dostępnością. Umową na dystrybucję pomp ciepła AURATSU zabezpieczamy dostawy i lepiej przygotowujemy się na gorący sprzedażowo sezon. Są to produkty wysokiej jakości, które doskonale uzupełniają naszą ofertę tak aby obsłużyć każdy segment tego rosnącego rynku - powiedział Prezes Grodno S.A., Andrzej Jurczak.


Grupa Grodno rozwija obszar pomp ciepła od 2015 roku. Obecnie dysponuje kompleksową ofertą urządzeń i elementów instalacji grzewczych wszystkich wiodących producentów obecnych na polskim rynku.


- Konsekwentnie realizujemy strategię, dążąc do dostarczania kompleksowych usług. I tak w przypadku pomp ciepła, poza samymi produktami oferujemy ich montaż i usługi uzupełniające, m. in. szkolenia dla instalatorów. Dodatkowo sprzedaż pomp ciepła napędza sprzedaż fotowoltaiki, gdzie równie oferujemy kompletną usługę – dodaje Andrzej Jurczak.


Klima-Therm Sp. z o.o. działa na rynku od 26 lat. Jest właścicielem marki pomp ciepła AURATSU, stanowiących ekologiczną alternatywę dla ogrzewania węglowego i gazowego. Urządzenia tej marki charakteryzują się wysoką jakością oraz prostotą w obsłudze, jednocześnie gwarantując długoterminowe oszczędności oraz komfort użytkowania.


- Współpraca z czołowym dystrybutorem elektrotechniki na polskim rynku, którym jest Grodno, zapewni nowej marce AURATSU najlepszy dostęp do szerokiego grona odbiorców. Cieszymy się z podpisanej umowy oraz możliwości współpracy z doświadczonym partnerem, który tak jak my stawia na innowacyjne działania modernizujące polski rynek grzewczy – komentuje Wojciech Białas, Dyrektor ds. Sprzedaży Klima-Therm Sp. z o.o.


Umowa z Klima-Therm Sp. z o.o. jest kolejną zawartą w ostatnim czasie przez Grodno w ramach rozwoju na szybko rosnącym rynku pomp ciepła. W lipcu Spółka poinformowała o przedłużeniu strategicznej współpracy z firmą Johnson Controls - Hitachi Air Conditioning, dla której została wyłącznym dystrybutorem pomp ciepła na polskim rynku elektrotechnicznym.